Fotokryształ – czyli jak zaskoczyć kobietę oryginalnym prezentem

Fotokryształ – czyli jak zaskoczyć kobietę oryginalnym prezentem
4 w tym Głosy:)! 4.3

Co może być oryginalnym i nietypowym prezentem dla kobiety

Poszukujesz prezentu dla ukochanej. To za każdym razem jest problematyczne, w szczególności, gdy jesteście ze sobą już jakiś czas. Chcesz, aby był jak najlepszy. Im dłuższy związek tym trudniej o pomysł na oryginalny prezent. Za każdym razem wydaje się, że wszystkie genialne rozwiązania już wykorzystałeś. Do głowy przychodzą tylko banały, jak kwiaty czy biżuteria. Jednak ona z pewnością spodziewa się czegoś wyjątkowego. Udany oryginalny prezent dla dziewczyny to coś, co będzie cieszyło ją przez długi czas. Coś z czym będzie związana sentymentalnie i z przyjemnością powróci do tego raz za razem.

Ze swojej strony na nietypowy prezent proponujemy fotokryształ, czyli grawerowanie zdjęcia w szkle. W dzisiejszy czasach coraz rzadziej wywołujemy zdjęcia, a informacja cyfrowa jest taka ulotna. Chwila nieuwagi i jednym kliknięciem można skasować z dysku wspomnienia z wielu lat. Warto utrwalić najpiękniejsze momenty, a zdjęcie wygrawerowane w szkle będzie zdecydowanie najtrwalszym rozwiązaniem. Upływający czas go nie dosięgnie i Twoja ukochana będzie mogła wracać do uwiecznionej chwili przez długie lata.

 1. Oryginalny prezent – jaką fotografie wybrać?
 • Portret Twojej ukochanej
 • Bądź blisko niej
 • Zawsze razem
 • Coś co Was łączy
 1. Jak robi się fotokryształy?
 2. Techniczne wymagania co do zdjęć
 3. Miłość ubrana w słowa – własna dedykacja

 

 1. Oryginalny prezent – jaką fotografie wybrać?

 

Zdjęcie w szkle może być dowolne, jednak lepiej dokładnie się zastanowić nad tym, jaki efekt chcesz osiągnąć. Przemyśl dokładnie na jaką okoliczność chcesz wręczyć fotoprezent (czy to prezent na urodziny, a może prezent na rocznicę?) oraz jaki efekt to wywoła u ukochanej. Wyodrębniliśmy kilka pomysłów, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji.

 

 • Portret Twojej ukochanej

Fotokryształ 2D Zwierciadło Piękna na romantyczny prezent

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/fotokrysztal_zwierciadlo_piekna

 

Wręcz swojej ukochanej statuetkę z jej portretem. Wiele kobiet wkłada ogromny wysiłek, aby prezentować się jak najkorzystniej, więc ogromnie cieszą się, gdy ktoś docenia ich piękno. W treści dedykacji umieść słowa wyrażające jak bardzo zachwyca Cię jej uroda. W końcu ze wszystkich kobiet na świecie to ona spodobała Ci się najbardziej.

 

 •  Bądź blisko niej

Fotokrysztal 2D 12x9x3 – ciekawy pomysł na prezent

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/fotokrysztal_2d_zdjecie_w_szkle_wspanialy_prezent

 

Tą opcję sugerujemy przede wszystkim parom, które nie mieszkają ze sobą, odległość między nimi jest znaczna bądź z jakichś powodów mają utrudniony kontakt. Twoja ukochana z pewnością za Tobą tęskni i marzy o tym, byś był ciągle przy niej blisko. Podaruj jej swoje zdjęcie wygrawerowane we szkle. W trudnych chwilach rozłąki będzie mogła spojrzeć na Twoją twarz i z pewnością będzie jej od razu cieplej na sercu. We własnej dedykacji umieść słowa, które sprawią, że chwile samotności będą znośne. To bardzo osobisty i wyjątkowy prezent.

 

 • Zawsze razem
Fotokryształ dla par

Fotokryształ 2D – girlanda – prezent na rocznicę ślubu

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/zdjecie_2d_w_rozanym_sercu_duzy_fotokrysztal

 

Z pewnością macie jakieś wspólne zdjęcia. Czy to ze wspólnych wycieczek czy też robione w zaciszu domu. Warto przywoływać radosne chwile razem i pielęgnować je. Prezent ze zdjęciem na którym jesteście we dwoje jest wzruszający i uroczy. Dzięki trwałości kryształowego szkła fotografia nie zniszczy się i będzie równie piękna przez wiele lat. Takie zdjęcie w gorszych momentach będzie jej przypominać, że jesteście kochającą się i szczęśliwą parą.

 

 • Coś co Was łączy
Pomysł na prezent dla kobiety w ciąży

Fotokryształ 2D w mega duzej statuetce poziomo

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/fotokrysztal_2d_w_mega_duzej_statuetce_15x10x6

 

Ze wspólnymi zdjęciami nie zawsze jest tak łatwo. Często zdarza się, że któryś z partnerów nie lubi pozować, bądź uważa, że brzydko wychodzi na fotografiach. Wiele par nie ma w ogóle wspólnych zdjęć. W takim wypadku można wykonać fotokryształ ze zdjęciem, na którym widniej coś dla Was symbolicznego, np. widok na góry w których byliście zeszłego lata lub zdjęcie miejsca w którym się po raz pierwszy pocałowaliście. Taka statuetka ze zdjęciem będzie bardzo oryginalnym prezentem zrozumiałym jedynie dla wtajemniczonych osób.

 

 1. Jak robi się fotokryształy?

 

Pomysł na zdjęcie w szkle wydaje Ci się ciekawy, jednak nie jesteś do końca przekonany i zastanawiasz się jak to jest zrobione? W jaki sposób zdjęcie znajduje się wewnątrz szkła? Wiele osób myśli, że wewnątrz kryształowej statuetki znajduje się farba i układa w dany wzór. Inni uważają, że zdjęcie grawerowane jest tradycyjnie, a następnie sklejane są ze sobą dwie statuetki, sprawiając wrażenie, że zdjęcie jest zawieszone wewnątrz. Obie teorie są błędne! Więc jak to się robi? Już tłumaczymy. Zdjęcie grawerowane jest bardzo precyzyjnym laserem, który swoją wiązkę  skupia wewnątrz statuetki. W miejscu skupienia robi się maluteńkie pękniecie. Wiele takich mikropęknięć tworzy dany wzór, np. taki jak na Twoim zdjęciu. Taka praca wymaga sporej wiedzy specjalistycznej.

Do wyboru masz dwa rodzaje fotokryształów: 2D i 3D.  Fotokryształ 2D jest odwzorowaniem zdjęcia na płaszczyznie, czyli patrząc z boku na wygrawerowaną fotografie zobaczysz prostą linię. W przypadku fotokryształów 3D formowany jest profil osoby znajdującej się na zdjęciu. Patrząc z boku widzi się jej wypukłość czoła, nosa i brody. Tą techniką wykonujemy przede wszystkim portrety.

 

 1. Techniczne wymagania co do zdjęć

http://blog.krysztaly3d.pl/kacik-wiedzy/jak-wybrac-zdjecie-do-fotokrysztalow.html

 

Warto przyłożyć szczególną uwagę do wybieranego zdjęcia, aby uzyskać fotokryształ 2D/3D w maksymalnie najlepszej jakości . Fotografia powinna być wysokiej rozdzielczości, a osoby znajdujące się na niej równomiernie oświetlone.  Zajrzyj do naszego artykułu, aby uzyskać szczegółowe informacje o tym jakie zdjęcia najlepiej nadają się do fotokryształów. http://blog.krysztaly3d.pl/kacik-wiedzy/jak-wybrac-zdjecie-do-fotokrysztalow.html

 1. Miłość ubrana w słowa – własna dedykacja

Idealnym uzupełnieniem oryginalnego prezentu będzie osobista dedykacja. Nie ma złotego środka na to, aby umieszczona w statuetce treść na pewno urzekła Twoją ukochaną. Każda kobieta jest inna i spodziewa się od swojego partnera zupełnie czegoś innego. Niektóre oczekują romantycznego wyznania pełnego patosu, inne chciałyby przeczytać zabawny wierszyk. Ty najlepiej znasz swoją kobietę i najtrafniej dopasujesz się do jej gustu. Najważniejsze, aby dedykacja wyrażała szczerość Twoich uczuć oraz to jak bardzo ważna jest dla Ciebie Twoja ukochana.

 

Podsumowanie

Najlepszy pomysł na oryginalny prezent to taki, który jest szczery i kreatywny. Wysiłek włożony w jego wymyślenie i przygotowanie jest cenniejszy niż najdroższa biżuteria. Wręczenie fotokryształu z pewnością wywoła w Twojej dziewczynie ciepłe uczucia – przywoła miłe wspomnienia wspólnych chwil oraz uświadomi jak wiele wspaniałych momentów jeszcze przed Wami. Idealnym zwieńczeniem Twojego wyjątkowego prezentu będzie czas spędzony we dwoje.