Który kwiat warto wybrać na prezent dla dziewczyny, czyli mowa kwiatów

Który kwiat warto wybrać na prezent dla dziewczyny, czyli mowa kwiatów
3 w tym Głosy:)! 4.3

Jakie kwiaty lubią dziewczyny i jaki będzie idealnym prezentem

Kobiety kochają kwiaty, a mężczyźni uwielbiają je wręczać swoim ukochanym. Są piękne, świeże i różnorodne. Bez słów potrafią wyrazić miłość bądź skruchę. Szkoda jednak, że ich urok tak szybko przemija. Swoim pięknem cieszą kilka dni, potem powoli obumierają.

Jeżeli chcesz, aby Twoja dziewczyna dłużej cieszyła się podarowaną rośliną, to wręcz jej kryształową statuetkę z kwiatem wygrawerowanym wewnątrz. Prawdą jest, że taki prezent dla dziewczyny nigdy nie zastąpi żywego bukietu, za to będzie dla niego ciekawą alternatywą. Wyszukane i oryginalne prezenty cieszą najbardziej!

Tak samo, jak w przypadku żywych roślin, kwiaty w kryształowych statuetkach również mają swoje znaczenie. Przedstawiamy Ci kilka pomysłów na jaką okazję wręczyć statuetkę z danym wzorem. Pod uwagę bierzemy nie tylko zaistniałą okoliczność, a także symbolikę kwiatów. Możesz wręczać swojej ukochanej różne wzory w zależności od świętowanej okazji i mieć pewność, że prezent dla niej zawsze będzie stosowny.

 1. Ponadczasowy symbol miłości
 2. Po wielokroć… przepraszam
 3. Wszystkiego najlepszego, kochanie!
 4. Dla najwspanialszej kobiety
 5. Zadziorny prezent dla dziewczyny

 

 1. Ponadczasowy symbol miłości

  Prezent róża w szkle

  Róża 3D Kwiat Miłości na prezent

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/roza_3d_na_piekny_prezent

 

Róża to królowa, najpiękniejsza ze wszystkich kwiatów, dlatego bezdyskusyjnie jest najlepszym rozwiązaniem na wszelkie romantyczne okoliczności. Sprawdzi się jako prezent dla dziewczyny na Walentynki czy też podarunek na rocznicę związku. Możesz ją podarować również bez okazji, po prostu, aby bez słów wyrazić, jak bardzo kochasz i jesteś niej bezgranicznie oddany. Symbolika kwiatów jest zależna nie tylko od gatunków, ale także od ubarwienia korony. W przypadku kryształu 3D nie ma tego problemu. Intencja statuetki zależna jest przede wszystkim od dedykacji znajdującej się wewnątrz. Dlatego też nie musisz się obawiać, że ukochana błędnie zrozumie znaczenie prezentu od Ciebie.

Symbolika róży: miłość, oddanie

Na jaką okazję: Walentynki, rocznica związku, prezent bez okazji

 

 1. Po wielokroć… przepraszam

  Bukiet róż w krysztale

  Bukiet Róż 3D na prezent dla dziewczyny

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/bukiet_roz_z_twoja_wlasna_dedykacja

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/bukiet_margerytek_z_osobista_dedykacja

 

W niektórych nieporozumieniach jedno „Przepraszam” nie wystarczy. Czasami powtarzać je trzeba wiele razy. W kłótni mówi się różne, nieprzemyślane słowa, często nieprawdziwe bądź przekoloryzowane, przez co rozgniewanej ukochanej ciężko jest później uwierzyć w szczerość przeprosin. Prosząc o wybaczenie skup się na szczerości swoich uczuć, a podarunek traktuj jako uzupełnienie i symbol zakończenia Waszego nieporozumienia. Jako prezent na przeprosiny proponujemy statuetkę z wygrawerowanym wewnątrz bukietem kwiatów: róż bądź margerytek. Znaczenie kwiatów nie jest w tym przypadku istotne, najlepiej dobrać te, które przypadną do gustu ukochanej. W tym wypadku ważniejsza jest ilość. Kilka róż czy margerytek prezentują się okazalej niż pojedynczy kwiat. Ich ilość wzmacnia znaczenie prośby o wybaczenie. Wręczając na przeprosiny bukiet symbolika kwiatów mówi, że będziesz przepraszać tyle razy, ile będzie potrzeba oraz że bardzo Ci zależy na zgodzie.

 

Symbolika bukietu: przepraszam po wielokroć

Na jaką okazję: prośba o wybaczenie, prezent na zgodę

 

 1. Wszystkiego najlepszego, kochanie!

  Storczyk w krysztale

  Storyczk 3D – pomysł na prezent dla kobiety

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/storczyk_romantyczny_prezent_dla_kobiety

 

Prezent na urodziny dla dziewczyny powinien być oryginalny i jak najbardziej trafiony w gust ukochanej. Jeżeli Twoja dziewczyna ma nietuzinkowy gust i styl, a do tego lubi rośliny, to zdecydowanie spodoba się jej statuetka ze storczykiem. Orchidea, bo taka jest druga nazwa tego nietypowego kwiatu, symbolizuje wielkie uczucie, zmysłowość i namiętność. W wielu kulturach to właśnie ona, a nie róża, jest kwiatem miłości. Motyw tej rośliny w sztuce symbolizuje obfitość i bogactwo. Storczyk w kryształowej statuetce prezentuje się wyjątkowo ekskluzywnie i kosztownie. Twoja ukochana z pewnością doceni Twój gest.

 

Symbolika storczyka: miłość, zmysłowość, obfitość, bogactwo

Na jaką okazję: urodziny, imieniny

 

 

 1. Dla najwspanialszej kobiety

Goździk, kwiat w kysztale

Goździk 3D – romantyczny prezent dla kobiety

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/gozdzik_3d_srednia_statuetka

 

Goździk to kwiat tradycyjnie wręczany z okazji Dnia Kobiet. Za sprawą bujnej korony na delikatnej łodydze ta roślina prezentuje się bardzo dostojnie i subtelnie. Jego łacińska nazwa w tłumaczeniu na polski dosłownie oznacza boski kwiat/ kwiat Zeusa. W mowie kwiatów wyraża wdzięczność i zachwyt. Wręczając goździk ukochanej możesz podziękować jej za uczucie, bliskość i całą jej wspaniałość. Na ten kwiat zasługują wyjątkowe osoby.

 

Symbolika goździka: wdzięczność, docenienie obdarowanej osoby

Na jaką okazję: Dzień Kobiet; gdy chcesz podziękować ukochanej; gdy chcesz docenić swoją dziewczynę

 

 

 1. Zadziorny prezent dla dziewczyny

Kaktus w krysztale

Kaktus kulka 3D – piękny pomysł na prezent

https://www.krysztaly3d.pl/prezent/kaktus_kulka_3d_oryginalny_prezent

 

Nie wszystkie dziewczyny lubią romantyczne konwenanse – czerwone róże i kolacje przy świecach. Czujesz, że takie rzeczy nie są w stylu ukochanej. Zamiast tego Twoja dziewczyna jest wiecznie skora do żartów i gotowa do zabawy. Wyznaj jej miłość równie wesoły sposób. Jeżeli standardowy kwiat nie zadowoli tej swawolnej duszy, to podaruj jej… kaktusa! Brzmi dziwnie i co najmniej niestosownie jak na prezent dla dziewczyny? Nic bardziej mylnego! Znaczenie tej rośliny to ochrona i bezpieczeństwo. Kaktusy są trwałe i trudno je uśmiercić. Dokładnie tak jest z Wami! Twoja miłość jest jak ten kaktus, jest trwały i nigdy nie zwiędnie!

Symbolika kaktusa: ochrona, bezpieczeństwo, wytrwałość

Na jaką okazję: na urodziny, imieniny, rocznicę, bez okazji

 

Podsumowanie

Wszystkie powyższe propozycje możesz potraktować oczywiście jako inspiracje. Nie są one jedynym słusznym wyborem w danej sytuacji. Wręcz przeciwnie!  Jeżeli chcesz wręczyć statuetkę ze storczykiem na Walentynki, to jak najbardziej! Jeżeli Twoja dziewczyna uwielbia kwiaty ze statuetki, które nie pojawiły się w zestawianiu, np. lilie to jak najbardziej możesz je wręczyć przy każdej okazji. Ty najlepiej znasz swoją ukochaną oraz jej upodobania. Przy wyborze prezentu dla dziewczyny ogranicza Cię jedynie Twoja własna kreatywność. Najważniejsze, aby intencje wręczenia statuetki były czyste i szczere. Umieść w dedykacji słowa płynące prosto z serca, a sprawisz, że każdy wzór będzie wyglądał wyjątkowo i romantycznie.